مرکز زیبایی دال > لیزر موهای زائد در اصفهان > لیزر موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی
لیزر مو های زائد در دوران شیردهی و بارداری | مرکز زیبایی دال در اصفهان

لیزر موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی

لیزر یک روش امن برای از بین بردن مو های زائد می باشد ولی از نظر اکثر پزشکان این روش را برای خانم های باردار و در زمان شیر دهی ممنوع می باشد. در طول بارداری بهتر است لیزر انجام نشود ولی خب در صورتی که لیزر انجام دادی اشکال ندارد نگران نباشید چون تا کنون از آسب دیدن جنین گزارشی به دست نیامده است و فقط موجب رشد مجدد مو می شود و اشعه لیزر همچون اشعه ایکس و یا اشعه موبایل و دیگر اشعه های یونیزان نمی تواند به همه ی بافت های بدن نفوذ کند و نوری مرئی است و نهایت بتواند به لایه دوم پوست برسد به همین دلیل آسیبی به بافت بدن نمی زند ولی بهتر است که تا پایان بارداری از لیزر برای از بین بردن مو های زائد استفاده نشود. لیزر در زمان شیر دهی نیز اشکالی ندارد البته بهتر است عملی که موجب اضطراب مادر می شود و در نتیجه شیر کاهش می باید انجام نشود چرا که هورمون ها تا بعد از شیر دهی به حالت طبیعی خود بر نمی گردند و چند ماهی طول می کشد پس لازم است تا شیری که نوزاد تغذیه می کند تحت تاثیر هیچ گونه اشعه ای قرار نگیرد. در این قسمت به پاسخ این سوال که چرا در دوره بارداری و زمان شیر دهی نمی توانند لیزر مو های زائد را انجام دهند می پردازیم.


لیزر مو های زائد در دوران بارداری | مرکز زیبایی دال در اصفهان

لیزر مو های زائد در دوران بارداری

لیزر یکی از راه های خلاص شدن از مو های زائد می باشد ولی خب برخی افراد از جمله افراد باردار، بیماران دیابتی، افراد عصبی و نمی توانند از لیزر استفاده کنند. در دو ران بارداری با افزایش بی تعادلی هورمون ها برخی تغییرات به وجود می آید که رشد غیر طبیعی مو های زائد در قسمت های مختلف بدن مانند صورت، شکم، بازو و ..... یکی از این موارد است که بسیار آزاردهنده می باشد. با گذشت زمان در دوران بارداری دسترسی به برخی از قسمت های بدن امکان پذیر نخواهد بود و از همین جهت برخی برای خلاصی از مو های زائد به لیزر رو می آورند که اصلا مناسب نیست چرا که اطلاعاتی از این که آیا لیزر روی زن باردار و یا جنین تاثیر منفی دارد، در دست ندارند، لیزر با اشعه ای که دارد فولیکول های مو های زائد را ازبین می برد این اشعه موجب جهش سلولی در بدن نمی شود ولی امکان دارد توسط دیگر بافت ها جذب شود از همین جهت لیزر در دوران بارداری توصیه نمی شود و لیزر موهای زائد در زنان باردار به دلیل حساس بودن ممکن است موجب درد و خارش در ناحیه لیزر شود که می توان با کرم های بی حس کننده درمان کرد ولی چون این کرو جذب پوست می شود برای خانم های باردار مضر خواهد بود علاوه بر این لیر موجب انقباض ماهیچه ها میشود و چون در دوران بارداری برخی از ناحیه های بدن حساس می شود تحمل فرد کاهش می یابد و ممکن است موجب قرمزی پوست و التهاب شود. پیشنهاد می شود در دوران بارداری از روش های الکترولیز، اپیلاسیون با موم و واکس، کرو پودر های موبر، تیغ و ... برای لیزر مو های زائد استفاده شود. از دیگر دلایل منع کردن لیزر در دوران بارداری این است که لیزر برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید طی برنامه ای مشخ انجام شود که در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی برنامه نظم خوبی نخواهد داشت و لیزر تاثیر ندارد.

لیزر مو های زائد در زمان شیردهی

لیزر مو های زائد در دوران شیر دهی نیز بهتر است انجام نشود چرا که در این زمان بدن خانمی که شیر می دهد هورمون های زیادی دارد و همچنین ممکن است با لیزر، تولید ملانین در بدن دچار تغییراتی شود که موجب بروز عارضه هایی خواهد شد. یکی دیگر از دلایل اصلی عدم لیزر در دوران شیر دهی این است که بیشتر مراکز برای کاهش درد از مواد بی حس کننده استفاده می کنند که در دوران شیر دهی این مواد وارد خون مادر و سپس شیر مادر می شود که نوزاد از آن تغذیه می کند که می تواند خطرات جدی و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد. در زمان شیر دهی می توانید برای از بین بردن مو های زائد از دیگر روش ها مانند اپیلاسیون، شیو، اپیلیدی و .. استفاده کنید. توصیه می شود از کرم های موبر هم استفاده نکید ممکن است وارد جریان خون و سپس شیر مادر شود. لیزر در دوران شیر دهی به دلیل تغییرات به وجود آمده در هورمون ها و رشد مو های زائد تاثیر چندان مطلوبی ندارد پس بهتر است در زمان شیر دهی از لیزر برای از بین بردن مو های زائد خودداری کنید.

لیزر مو های زائد در دوران شیردهی | مرکز زیبایی دال در اصفهان

لیزر مو های زائد در دوران شیردهی و بارداری | مرکز زیبایی دال در اصفهان

مرکز زیبایی دال در اصفهان

در این بخش لیزر مو های زائد در دوران بارداری و شیر دهی را بررسی کردیم برای لیزر مو های زائد در اصفهان می توانید به مرکز زیبایی دال مراجعه کنید این مرکز زیبایی با برخورداری از مشاورین و متخصصان با تجربه در خدمت شما هم استانی های عزیز می باشد و در صورت لازم با توجه به شرایط موجود، قبل از شروع جلسات لیزر مشاوره های لازم را ارائه می دهد و بهترین زمان و تعداد جلسات را برای لیزر مشخص می کند و مزایا و معایب را نیز برای شما بیان می کند و شما می توانید با خیال آسوده لیزر مو های زائد را در مرکز زیبایی دال در اصفهان انجام دهید. این مرکز با برخورداری از امکانات کافی و پزشکان برتر سالهاس در زمینه لیزر مو های زائد در اصفهان فعالیت می کند و تا کنون توانسته رضایتمندی افراد را از نظر کیفیت و قیمت کسب نماید در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و هر گونه سوال با شماره موجود در سایت تماس بگیرید و یا به مرکز زیبایی دال مراجعه کنید و اطلاعات را به صورت کامل را دریافت کنید.