مرکز زیبایی دال > لیزر موهای زائد در اصفهان > عوارض لیزر مو های زائد
عوارض لیزر مو های زائد در | مرکز زیبایی دال در اصفهان

عوارض لیزر مو های زائد

لیزر در حقیقت نوری تک رنگ و دارای انرژی زیاد می باشد که به دلیل این انرژِی زیاد و تک رنگ بودن در علم پزشکی کاربرد های زیادی دارد که یکی از رایج ترین کاربرد آن از بین بردن مو های زائد می باشد. لیزر بهترین روش برای دفع مو های زائد پشت لب، پیشانی، شکم، ناحیه تناسلی، چانه و .... می باشد که لیزر فولیکول های مو را تخریب و از رشد مجدد آن جلوگیری می کند و مانند اپیلاسیون، اصلاح با تیغ و بند انداختن وقت گیر و خسته کننده نیست. امروزه بهترین دستگاه برای لیزر مو های زادئ لیزر الکساندرایت است که عوارضی نخواهد داشت و این لیزر برای مو های ضخیم مناسب تر می باشد. این روز ها لیزر مو های زائد مورد استقبال زیادی قرار گرفته است ولی باید خطرات و عوارض آن را نیز در نظر گرفت. همانطور که می دانید از بین بردن مو های زائد علاوه بر داشتن مزایا دارای عوارضی نیز می باشد که موجب ناراحتی و آزار شخص می شود، در صورتی که لیزر را در مرکز معتبر انجام دهید عوارضی نخواهد داشت البته بروز برخی عوارض طبیعی است. مرکز زیبایی دال در اصفهان با برخورداری از تکنولوژی روز دنیا و برترین پزشکان و متخصصان با در نظر گرفتن تمام عوامل، سعی دارد که عوارض ناشی از لیزر را کاهش دهد و خوشبختانه تا کنون نسبت به رقبای خود در این زمینه موفق بوده است. مرکز زیبایی دال بهترین و معتبر ترین کلینیک لیزر مو های زائد در اصفهان می باشد. در این بخش به برخی از عوارض لیزر مو های زائد اشاره می کنیم.

شایع ترین عوارض بعد از لیزر مو های زائد بدن

از دیگر عوارض لیزر مو های زائد می توان به بنفش شدن پوست قسمت هایی که تحت لیزر قرار می گیرد، اشاره کرد که همیشگی نیست و پس از مدتی درمان می شود.
اگر قبل از لیزر پوست خود را برنزه کرده باشید، تغییر بافت پوست شما از عوارض بد لیزر مو های زائد می باشد. پس بهتر است به توصیه ها گوش کنید و حداقل شش هفته قبل از لیزر مو های زائد برنزه نکنید.
درد و گزگز شدن بعد از لیزر از عوارض طبیعی لیزر مو های زائد است که در قسمت لیزر رخ می دهد و در مدت زمان کوتاهی درمان می شود.
چند روز پس انجام از لیزر مو های زائد ممکن است پوست قرمز شود و اطراف ناحیه ای که لیزر انجام شده، متورم شود.
از دیگر عوارض لیزر مو های زائد می توان به لکه های پوستی از جمله هایپوپیگمانتاسیون و هایپوپیگمانتاسیون اشاره کرد.
بعد از لیزر مو های زائد ممکن است قسمتی که لیزر شده است دچار تغییر رنگ شود یعنی یا روشن تر و یا تیره تر از بقیه قسمت ها می شود که جای نگرانی ندارد و پس از مدتی از بین خواهد رفت. در این مورد کسانی که پوست تیره دارند، رنگ پوستشان روشن و کسانی که پوست روشن دارند رنگ پوستشان تیره می شود.
خارش نیز از عوارض لیز مو می باشد که پس از لیزر مو های زائد و حتی در زمان لیزر ممکن است در آن ناحیه ای که لیزر انجام می شود، رخ می دهد.
در افرادی که دارای بیماری های هورمونی، کم کاری تیروئید، دیابت و از این قبیل می باشند در صورت عدم اطلاع به پزشک لیزر مو ممکن است دچار افزایش رشد مو در ناحیه لیزر شوند.
از دیگر عوارض لیزر مو های زائد عفونت می باشد که باید مراقبت های لازم را انجام داد تا ناحیه لیزر عفونت نکند، در صورت بروز تب خال، جوش چرکی و دیگر مشکلات پوستی از این قبیل باید جلسات لیزر تا درمان کامل عفونت به تاخیر بیفتد.
یکی از مشکلات وحشتناک لیزر مو های زائد آسیب های چشمی است و این به دلیل اشعه لیزر است که به چشم می خورد بنابراین در طول درمان باید از عینک مخصوص استفاده کنید و سلامت چشم خود را حفظ کنید.
حذف مو های زائد موجب پوسته پوسته شدن در اطراف ناحیه لیزر می شود که ممکن است خارش داشته با شد که می توان با کرم مرطوب کننده ها و کرم های آلوئه ورا آن را درمان کرد، البته در پوست های حساس ممکن است موجب کبودی نیز شود ولی طولانی نیست و در مدت کوتاهی از بین می رود.
در لیزر به دلیل اینکه فولیکول ها از بین می روند بدن به این عمل واکنش نشان می دهد که موجب قرمزی می شود و یک امر طبیعی است که کوتاه مدت است و سریع از بین می رود.
در کل امکان ایجاد زخم بعد از لیزر وجود دارد که دلیل آن استفاده اشتباه از دستگاه لیزر می باشد، البته تجربه و حرفه ی تیم درمان نیز موثر است.
سوختی و تاول یکی از عوارض وحشتناک لیزر است که بر اثر خطا و بی تجربگی کادر درمان و یا تنظیم نادرست دستگاه لیز آشکار می شود. قبل از لیزر باید به پزشک مراجعه کرد تا اگر پوست حساس است، قبل از شروع لیزر با سیستم خنک کننده کندلا الکس خنک کند و از سوختگی جلوگیری کند.

نیاز به مشاوره دارید با ما هماهنگ شوید.

لیزر از روش های پر طرفدار برای از بین بردن مو های زائد بدن می باشد و همانطور که می دانید در کنار مزیت هایی که دارد از عوارضی نیز برخوردار می باشد که البته با انتخاب یک مرکز خوب می توان این عوارض را کاهش داد. در این قسمت شایع ترین آن ها را بیان کرده دایم، در صورت داشتن هر گونه سوال در این زمینه می توانید فرم مربوطه را تکمیل نمایید.

انتخاب مرکز زیبایی دال در اصفهان

برای لیزر مو های زائد بدن، بهترین انتخاب است لیزر علاوه بر مزایا دارای عوارضی نیز می باشد که با مراجعه به یک مرکز معتبر می توان تا حد امکان از بروز این عوارض جلوگیری کرد. این مواردی که ذکر کردیم برخی از عوارض لیزر مو های زائد می باشند که همه ی آن ها طبیعی نیست و برخی به دلیل بی دقتی و عدم تجربه تیم پزشکی و یا نا مناسب بودن دستگاه لیزر می باشد. مرکز زیبایی دال، بهترین مرکز برای لیز مو های زائد می باشد و با برخورداری از امکانات مناسب و همچنین پزشکان با تجربه و متخصص تا حد امکان این عوارض را کاهش می دهد و به همین دلیل توانسته به عنوان یکی از مراکز برتر زیبایی در اصفهان شناخته شود. پیشنهاد می دهیم با انتخاب مرکز زیبایی دال، لیزر مو های زائد بدن را انجام دهید و به نتیجیه مطلوب و بدون عوارض برسید.