مرکز زیبایی دال > خدمات پوست و زیبایی در اصفهان > پوست نرمال
مراقبت های پوست نرمال | کالینیک زیبایی دال

پوست معمولی یا به عبارتی پوست نرمال چیست و چه ویژگی های دارد؟

در ابتدا به طور مختصر به توضیحی کوتاه در رابطه با پوست نرمال می پردازیم تا شما با این نوع پوست و ویژگی های آن و شرایط نگهداری آن بیشتر آَشنا شوید.
پوست معمولی بهترین نوع پوست است و همه افراد آرزوی داشتن پوست نرمال را دارند. طبق معیارهایی که ما در طبقه بندی پوست ها داریم، پوست معمولی نشان از این دارد که غده های چربی و آب صورت برای مرطوب کردن پوست درست به اندازه کافی ترشح می شوند (افزودن رطوبت) و از پوست محافظت می کنند (جلوگیری از هدر رفتن رطوبت) از آن جایی که پوست معمولی نه خیلی چرب و نه خیلی خشک است، نگه داری از آن آسان است و به ندرت آکنه و تغییر رنگ دراین نوع پوست دیده می شود.


ویژگی های ظاهری پوست نرمال چگونه است؟

در صورتی که بخواهیم ویژگی های ظاهری این نوع پوست را بیان کنیم می گوییم این پوست نرم و لطیف است، با کشیدگی طبیعی با منافذ ریز که به سختی قابل رویت هستند، بدون لکه و قسمت های ناجور و تکه تکه. پوست طبیعی، ظاهری صاف، نرم، ارتجاعی و هموار دارد که نه چرب است و نه خشک. پوست معمولی گرچه به نوبه خود سالم است ولی احتیاج به مراقبت دارد .هرگونه اهمال و غفلت از اصول مراقبت پوست، با پا به سن گذاشتن منجر به چروکیدگی می شود. بهترین راه مراقبت از آن هم استفاده از کرمهای ضد آفتاب و گاهی استفاده از لوسیونهای تقویت کننده و البته دقت در رژیم غذایی است.

ویژگی های پوست نرمال | کلیک زیبایی دال اصفهان

نشانه‌های پوست نرمال

نشانه‌های پوست نرمال | کلینیک زیبایی دال

- اگر پوست چرب یا خشک نباشد و همه پوست صورت نرمال باشد.
- چربی یا خشکی پوست بسیار کم است و به راحتی می‌توان مشکل را حل کرد.
- محصولات مراقبت پوست مخصوص پوست‌های چرب برای پوست نرمال، بیش از حد خشک هستند و محصولات مخصوص
پوست‌های خشک برای این نوع پوست، بیش ‌از‌ حد چرب هستند.
- منافذ پوست نرمال را می‌توان مشاهده کرد؛ ولی بزرگ و آشکار نیستند.
- در پایان روز، پوست خشک یا چرب نیست. چین و چروک کمی در پوست مشاهده می‏‌شود.
- پوست‌های نرمال نسبتاً صاف‌اند و لکه‌های قهوه‌ای و قرمز کمی دارند.
- خیلی از افراد به شما می‏گویند ای کاش پوستشان مثل شما بود.
اگر پوستتان تمام شرایط بالا را دارد احتمالاً پوستی نرمال دارید. با این ‌حال به خوبی از پوست خود مراقبت کنید چون گذشت زمان باعث ایجاد آفتاب‌سوختگی، چین و چروک، جوش و خشکی بخصوص در اطراف چشم می‌شود. برای مراقبت دقیق از پوست نرمال، باید این پوست را دقیق بشناسید.


چند نکته برای مراقبت بهتر از پوست معمولی:

مشکلات پوست‌های نرمال را اغلب نمی‌توان مشاهده کرد؛ بنابراین اگر مشکل خاصی روی پوست خود مشاهده نکردید احتمالاً پوستتان نرمال است. داشتن پوست نرمال به این معنا نیست که به مراقبت‏‌های پوست نیاز ندارید. حتی افرادی که پوستی بی‌‏عیب و نقصی دارند باید مراقبت‌‏های ویژه‏‌ای برای حفظ زیبایی پوست خود انجام دهند. در صورت استفاده از محصولات مراقبت از پوست اشتباه و یا تغییر سطح هورمون، پوست شما چرب یا خشک می‌شود یا حتی جوش می‌زند. نور خورشید از بدو تولد به پوست آسیب می‌زند؛ بنابراین برای حفظ سلامت و جوانی بلند مدت پوست باید به این موضوع نیز توجه کرد و مراقبت‌های لازم را انجام داد. به طور کلی باید گفت برای پوست‌های نرمال باید از محصولاتی استفاده کرد که پوست را خشک یا چرب نکند و به کلاژن و لایه‏‌های بیرونی صدمه نزند. برای جوانی و نرمی پوست و همچنین جلوگیری از ایجاد منافذ باید مواد حیاتی به پوست برسد. به تغذیه خود توجه کنید. حتی اگر وزن نرمالی دارید، باید مواد مغذی مصرف کنید و برای حفظ جوانی و سلامت پوست رژیم متعادلی داشته باشید. ما در اینجا تعداد خاصی از این نکات اشاره میکنیم تا شما از این نکات ریز اما مهم غافل نشوید.


نکات کلیدی برای مراقبت از پوست نرمال

- از مرطوب کننده های مناسب استفاده کنید
- بدون استفاده از ضدآفتاب از خانه خارج نشوید
- پاک کننده های صورت و آرایش مناسب را به کار ببرید
- از کارهایی که باعث خشک شدن پوست در فرآیند پاکسازی می شود، خودداری کنید
- از استفاده کردن از محصولات بسیار غنی که می تواند باعث به وجود آمدن پوست چرب شود، خودداری کنید.
- محصولاتی استفاده کنید که سرشار از آب هستند و حاوی مؤلفه هایی هستند که باعث حفظ رطوبت پوست می شوند و از تبخیر آب از پوست جلوگیری می کنند.

مراقبت از پوست نرمال | کلینیک زیبایی دال در اصفهان

پوست نرمال چگونه است | کلینیک زیبایی دال اصفهان

برای تعیین پوست نرمال چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

داشتن پوست نرمال (پوستی عالی) یک استثنا است و قاعده کلی ندارد و اکثر زنان برای داشتن پوستی نرمال تلاش می‏کنند؛ ولی باید توجه داشت که ممکن است پوستتان نرمال باشد ولی عالی نباشد یا در طی زمان تغییر ‏کند. در حالی‌ که پوست نرمال یک پوست کامل نیست ولی چرب، خشک و مستعد لکه نیست و ممکن است دائماً تغییر کند.هنگام تعیین نوع پوست باید به این نکته نیز توجه کنید که گاهی محصولات مراقبت پوست تأثیری منفی روی پوست می‌گذارند و باعث بروز مشکلات پوستی می‌شوند که قبلاً نداشته‌اید.


از چه نوع محصولات پوستی ای می توان برای پوست نرمال استفاده کنید؟

کسانی که پوست نرمال دارند معمولاً می توانند از اغلب محصولات پوستی استفاده کنند بدون آنکه پوست آن ها واکنش منفی ای داشته باشد. کسانی که پوست حساسی دارند، به توصیه ی کارشناسان باید تمرکز خود را روی حفظ سلامت پوست به ویژه با استفاده از کرم ضد آفتاب بگذارند. باقی کار، باید با آزمون و خطا انجام شود. اگر از واکنش پوست تان به یک محصول خاص راضی هستید، نیازی به تغییر نیست و در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر برای انتخاب محصول مناسب دارید می توانید با مشاوران متخصص کلینک دال ارتباط برقرار کنید.

شستشویی پوست نرمال | کلینیک زیبایی دال اصفهان