مرکز زیبایی دال > خدمات پوست و زیبایی در اصفهان > اشتباهات رایج در شستن صورت
اشتباهات رایج در شستن صورت | کلینیک زیبایی دال

اشتباهات رایج در شستن صورت

با رعایت کردن یک سری نکات ساده پوستی سالم و و شاداب داشته باشید.

خوب بودن پوست صورت به عوامل متعددی بستگی دارد که برخی از این عوامل به صورت طبیعی است و مرتبط با ژنتیک افراد است و برخی از این عوامل را خودمان به صورت ناخودآگاه و کنترل شده می توانید برای پوست صورت خود به ارمغان بیاوریم. با یک روتین ساده و اصولی شما می توانید پوستی زیبا و درخشان را داشته باشید ما در این مقاله به برخی از اشتباهات رایج در شستشوی صورت که یکی از اصولی ترین موارد در داشتن پوستی زیبا و جذاب است را به شما یادآور می کنیم تا بتوانید با پرهیز از این اشتباهات اثرات مخرب ناخودآگاه را تا حدود زیادی کاهش دهید. شما می توانید با رعایت این نکات ساده در شستشوی صورت با مرور زمان پوستی شاداب و جذاب داشته باشید. این نکته حائز اهمیت است که قبلا از هرگونه اقدام برای خرید و یا تهیه وسایل شستشو صورت با یک پزشک متخصص مشورت نمایید چرا که در صورتی که وسایل شستشویی شما در صورتی که با نوع پوست شما سنخیت نداشته باشد و تاثیرات جبران ناپذیری را برای شما به وجود آورد.


تعداد دفعات شستشو

از شستشویی و صورت بیش تر از دو مرتبه و کمتر از یک مرتبه خود داری نمایید، چرا که شستشویی صورت بیش تر از دو مرتبه چربی های مفید را از بین می برد و پوست صورت را خشک میکند و شستشو کمتر از دو مرتبه باعث می شود چربی ها روی پوست شما تجمع کند. بهترین زمان برای شستشویی صورت صبح ها بعد از خواب و شب ها قبل از خوای می باشد.

اشتباهات رایج در شستن صورت | کلینیک زیبایی دال

اشتباهات رایج در شستن صورت | کلینیک زیبایی دال

شستشویی صورت با آب داغ

شستشویی صورت با آب داغ را به صورت کامل کنار بگذارید، اب داغ چربی های مفید صورت را از بین میبرد و با از بین رفتن این چربی ها پوست شما به مرور زمان خشک شده و لایه لایه می شود. شستن صورت با آب گرم منافذ پوست را باز می کند و آب سرد، آن ها را می بندد. هر چند استفاده از آب گرم احساس خوبی ایجاد می کند اما باعث از بین رفتن روغن طبیعی پوست و خشکی بیش از حد آن میشود. آب ولرم بهترین گزینه برای تمیز کردن پوست است.


تعداد دفعات لایه برداری

لایه برداری بیش از اندازه همانطور که لایه برداری نکردن صورت معایب مربوط به خود را دارد در صورتی که شما نیز صورتتان را به پیش از اندازه لایه برداری کنید لایه های سطحی پوست از بین میرود پوست صورت حساس شده و در نهایت به صورتتان آسیب می رسد. برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید از لایه بردارهای دانه دار استفاده کنید (اسکراب‌های شکری یا آنهایی که اسیدهای میوه دارند انتخاب‌های ملایم تری هستند) و حداکثر هفته‌ای دو یا سه بار آنها را به کار ببرید.

اشتباهات رایج در شستن صورت | کلینیک زیبایی دال

اشتباهات رایج در شستن صورت | کلینیک زیبایی دال

استفاده از حوله حمام

زمانی که شما پوست صورت خود را شستشو می دهید هرگز برای خشک کردن صورت از حوله های حمامی و یا حوله بدن استفاده نکنید چرا که با این کار باکتری های موجود در بدن را به صورتتان نیز انتقال می دهید. بهتر است همواره اجازه دهید صورتتان خودش خشک شود اما در صورتی که قصد دارید صورتتان را خشک کنید از حوله مخصوص استفاده نمایید و پس از هر بار مصرف اجازه دهید حوله به خوبی خشک شود و مرتبط حوله را شستشو دهید.


استفاده از محصولات صابونی برای شستشو

برای شستشویی صورت از محصولات صابونی به خصوص صابون استفاده نکنید زیرا صابون یک پاک کننده قوی است و آبرسان های طبیعی صورت را از بین می برد و در نهایت پوست شما خشک می شود. علاوه بر این موضوع، به رگ های خونی پوست آسیب می رساند و باعث قرمزی و التهاب صورت می شود. پس هرگز برای شستشو از محصولات صابونی استفاده نکنید در صورتی که مجبور به استفاده صابون شدید بعد از آن صورت را به خوبی آبکشی کنید و مرطوب کننده بزنید.

مرکز زیبایی دال

استفاده از تونر نامناسب

استفاده از تونر برای پاک کردن صورت در صورتی که مناسب با پوست شما نباشد یک اشتباه بزرگ است چرا که تونرها بر پایه الکل هستند، در صورتی که شما قصد دارید از تونر برای پاک کردن صورت خود استفاده کنید حتما وقت بگذارید و مناسب ترین آن را انتخاب کنید. چرا که تونر صورت با توجه به انواع پوست صورت تولید می‌شود و مانند دیگر محصولات آرایشی، باید به سراغ نوعی از تونر بروید که برای پوست شما مناسب باشد.

اشتباهات رایج در شستن صورت | کلینیک زیبایی دال

اشتباهات رایج در شستن صورت | کلینیک زیبایی دال

استفاده نکردن از شستشو دهنده مناسب

برای شستشویی صورت خود حتما از پاک کننده مناسب صورت استفاده کنید با توجه به اینکه نوع پوست در انتخاب و خرید پاک کننده صورت بسیار مورد اهمیت است دارد پس ابتدا نوع پوست خود را تشخیص دهید و پس از آن اقدام به خرید کنید و از آن برای شستشو صورت استفاده کنید. برای شستشویی صورت خود می توانید از فوم ها و هم از محصولات کرمی استفاده کنید.


غافل شدن از چانه و گردن

زمانی که قصد شستشوی صورت خود را دارید هرگز از گردن و چانه خود غافل نشوید چرا که این دو ناحیه نیز در معرض آلودگی صورت قرار دارند و در صورتی که به صورت اصولی شستشو داده نشوند در معرض آلودگی قرار گرفته و دچار آسیب می شوند.  پس برای چانه و گردن نیز از تونر، شستشو دهند مناسب و پس از آن استفاده از مرطوب کننده استفاده کنید.

اشتباهات رایج در شستن صورت | کلینیک زیبایی دال

اشتباهات رایج در شستن صورت | کلینیک زیبایی دال

پاک نکردن مواد آرایشی و بهداشتی را به طور کامل

مواد آرایشی و بهداشتی را به طور کامل از صورتتان پاک کنید. اگر محصولات پوستی یا مواد آرایشی را به طور کامل از پوست تان پاک نکنید یا بعد از استفاده از شوینده، صورت تان را به خوبی با آب نشویید، پوست تان تحریک و اذیت می شود و جوش خواهید زد. اگر شوینده ی صورت تان فومی است، فوم را به به گونه ای به صورتتان بزنید که پوست را به طور کامل بپوشاند و آنقدری دست بکشید که خوب کف کند. اگر شوینده ی کرمی استفاده می کنید، باید آن را به گونه ای روی صورت تان پخش کنید که یک لایه ی نازک کل صورت را بگیرد.


عدم استفاده از مرطوب کننده

بعد از هر بار شستشو از مرتب کننده صورت استفاده نمایید وقتی پوست خود را مرطوب می کنید، تفاوت بزرگی ایجاد می کنید. متخصصان توصیه می کنند، بلافاصله بعد از شستن صورت، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. باید بدانید اگر بعد از چند دقیقه، پوست خود را مرطوب نکنید، سلول های سطح پوست آب و رطوبت خود را از دست می دهند. در نتیجه، سخت تر مرطوب می شوند.

اشتباهات رایج در شستن صورت | کلینیک زیبایی دال

برای داشتن پوست سالم، فارغ از نوع پوست، رعایت یک سری اصول موجب شادابی و طراوت پوست شما خواهد شد، مانند حذف غذاهای ناسالم و جایگزین کردن هر چه بیشتر مواد غذایی مغذی مانند میوه و سبزیجات و ماهی و لبنیات، ورزش کردن و نوشیدن آب کافی، همه از عوامل داشتن پوست سالم محسوب می شوند. در صورتی که شما نیاز به راهنمایی بیشتر برای مراقبت از پوست خود را دارید می توانید با کلینیک زیبایی دال هماهنگ شوید.