مرکز زیبایی دال > لیزر موهای زائد در اصفهان > ۱۲نکته که لازم است قبل از لیزر موهای زائد بدانید!

<<۱۲نکته که لازم است قبل از لیزر موهای زائد بدانید!>>

۱)تعداد جلسات لیزر بدن

تعداد جلسات لیزر بدن قبل از لیزر اصلا قابل تشخیص نبوده و هیچ مرکزی بدون شناخت از بدن شما نمیتواند زمان و یا عداد مشخص برای دفعات لیزر برای شما مشخص کند.همچنین روند کار لیزر به گونه ای است که پرتوهای متمرکز نور به صورت مستقیم به طرف رنگ ‌دانه های فولیکول مو شلیک شده و باعث از بین رفتن فولیکول مو و پس از مدتی باعث قطع شدن رشد مجدد مو های زائد میشود. همچنین تنها یک جلسه نمیتواند این عملکرد را دایمی کرده و هر فرد نیاز به دفعات مداوم لیزر در یک مدت زمان مشخص نیز دارد.

۲)اصلاح موهای زائد قبل از جلسه لیزر

بلعکس دیگر روش های از بین بردن موهای زائد مانند وکس که باید موها بلند باشد در روش لیزر موها کاملا باید اصلاح شده و هیچ سر مویی از پوست بیرون نباشد.
همچنین اگر به تازگی برای از بین بردن موهای زائد بدن خود از وکس استفاده کرداید به هیچ عنوان به سمت لیزر نروید چون هیچ عملکردی برروی بدن شما نخواهد داشت . بهترین روش اصلاح موها قبل از لیزر اصلاح با تیغ می باشد زیرا همانطور که گفته شد دستگاه لیزر ارتباط مستقیم با رنگ دانه های فولیکول مو داشته و شما تنها باید صطح پوست خود را از موها پاکسازی کنید و ریشه مو باید در بدن شما وجود داشته باشد.

۳)جلوگیری از قرار گیری در نور خورشد قبل از جلسه لیزر

دستگاه های تولید شده بروز قابلیت لیزر بر روی پوست های سبزه نیز دارند اما اگر هدف شما از بین رفتن موهای زائد به بهترین شکل ممکن است پیشنهاد ما خودداری از قرار گرفتن به صورت مسقیم در نور خورشد است زیرا پوست شما حالت برزه گرفته و عملکرد را پایین می آورد. به همین سبب است که بسیاری از افراد زمستان را برای شروع جلسات لیزرانتخاب میکنند.

۴)مدت زمان تاثیر لیزر بر موهای زائد

بسیاری از افراد پس از اتمام اولین جلسه لیزر خود منتظر تاثیر آن بر بدن خود هستند در صورتی که شما اگر دکتر نیز بروید و دارو مصرف کنید پس از اتمام دارو ها و گذشت مدت درمان تاثیر میبینید ، به همین سبب اینکه بعد از اولین جلسه منتظر تاثیر لیزر باشید کاملا غلط بوده و ممکن است پس از چندین جلسه تاثیر دستگاه لیزر را در رشد موهای زائد بدن خود مشاهده نمایید.
**نکته بعد چرخه رشد فولیکول های مو می باشد که برای جلوگیری از روند این چرخه و ریزش موهای زائد شما نیاز دارید که هر ۴۵ الی ۶۰ روز به سبب افزایش پتانسیل زاپین توسط دستگاه لیزر موهای زائد خود را از بین ببرید.

۵)لیزر اطراف چشم

همانطور که تمامی افراد اطلاع دارند چشم یکی از نقاط حساس صورت می باشد که حفاظت از آن بسیار مهم است . هنگام لیزر حتما بخاطر داشته باشید که باید از عینک محافظ چشم که توسط پرسنل کلینیک به شما داده میشود استفاده کنید تا چشم شما در برابر اشعه های دستگاه لیزر در امان بماند.

۶)تست دستگاه لیزر بر روی قسمتی از پوست

متاسفانه پوست برخی افراد نسبت به دستگاه های لیزر بسیار حساس بوده و انجام لیزر روی این نوع پوست ها موجب تغییر رنگ دانه ، زخم ، خون مردگی و... میشود که به دستور پزشک یا به گفته خود مشتری قبل از شروع جلسات لیزر دستگاه را بر روی قسمت کوچکی از پوست امتحان کرده و در صورتی که مشکلی وجود نداشت به کار ادامه خواهند داد ، البته امروزه به سبب پیشرفت دستگاه های لیزر دیگر نیاز به این کار نمیباشد و برخی افراد تنها به دلیل تست درد حاصل از لیزر آن را امتحان میکنند.
**اگر بخواهیم به طور صادقانه بگوییم عملیات لیزر کمی درد بهمراه دارد اما نتایج بسیار مطلوبی که از این عمل حاصل میشود باعث حس نشدن درد میشود، البته با توجه به پیشرفت تکنولوژی و وجود یکسری از خنک کننده ها بر روی دستگاه لیزر باعث کم شدن درد حاصل از عمل لیزر می باشد اما باز هم اگر شما بدنی ضعیف در برابر درد دارید میتوانید از دکتر خود بخواهید تا از بی حس کننده های موجود استفاده نماید.

۷)عدم ثبات در انجام جلسات لیزر

تعداد دفعات و مدت زمان بین جلسات لیزر در هر یک از نقاط بدن با دیگری متفاوت میباشد به صورتی که فاصله دو جلسه لیزرموهای پا بیشتر از فاصله دو جلسه لیزر موهای زائد زیر بغل است

۸) لیزر بعد از سولاریوم یا آفتاب

امروزه دستگاه های زیادی در بازار و کیلینیک های لیزر وجود دارد که طبق پیشرفت علم و تکنولوژی قادر به از بین بردن موهای زائد برروی پوست های تیره و یا برنزه هستند.
**اما هنگامی که شما آفتاب گرفته و یا بوسیله سولاریوم پوست خود را برنزه کرده باشید حس میکنید که پوست شما خشک شده و مستعد آسیب است پس در این صورت لیزر درمانی برای پوست شما بسیار مضر بوده و اصلا پیشنهاد نمیشود.

۹)فاصله شیو تا لیزر

طبق تجریبات بدست آمده و علم پزشکی پس از انجام شیو پوست حداقل باید ۲۴ ساعت زمان گذشته و بعد لیزر انجام شود زیرا امکان هرگونه التهاب و یا زخم بر روی پوست وجود دارد.

۱۰)اصلاح موهای زائد پس از لیزر

بعد از عمل لیزر کندن موهای زائد با استفاده از موچین بدترین کاری است که میتوانید انجام دهید زیرا موچین باعث کنده شدن فولیکول های مو شده و این عمل باعث اختلال در عملکرد لیزر موهای زائد میگردد . تجربیات افراد ثابت کرده بهترین راه اصلاح پیس از لیزر تیغ می باشد زیرا فقط سطح پوست را از موهای زائد عاری می سازد.

۱۱) مراقبت های پس از لیزر

پس از لیزر حتما از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید زیرا پوست شما بسیار نازک و حساس شده و قابلیت آسیب پذیری بالایی دارد همچنین توسیه میشود پس از لیزر به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت از مصرف انواع عطر و ادکلن ها استفاده نکنید و حتی از حمام کردن با آب ذاغ در هفته اول پرهیز کنید.

۱۲)دوام لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به صورت صددرصد تمامی موهای بدن شما را ازبین نخواهد برد و گاهی ممکن است در برخی از نقاط بدن موهایی به صورت پراکنده رشد کرده و باعث اذیت شما شوند که لیزر سالانه که به آن لیزر یادآور سالانه نیز می گویند میتواند به کمک شما بیاید، البته به صورت کلی و صادقانه لیزر شما را از شر موهای کلفت و خشن رها می سازد.