مرکز زیبایی دال > لیزر موهای زائد در اصفهان > لیزر موهای زائد و شایعات آسیب رساندن به اندام های داخلی بدن

لیزر موهای زائد و شایعات آسیب رساندن به اندام های حساس داخلی بدن

لیزر موهای زائد و آسیب رساندن به اندام های حساس داخلی بدن
این سوال برای افرا بسیاری پیش می آید که آیا لیزرموهای رائد به اندام داخلی آسیب می رساند یا خیر پس ما در این مقاله سعی داریم جاب این سوال را برای شما باز گو کنیم.در ادامه با ما همراه شوید.

آیا عوارض لیزر بیکینی برای دختران و یا زنان خطرناک است؟

به نظر شما عمق نفوذ دستگاه لیزر بر بدن چقدر است ؟

 عمق نفوذ در لیزر موهای زائد برابر با ۳میلی متر یعنی تنها تا ریشه مو می باشد که میتوان آن را با وجود دستگاه های الکساندرایت نیز تضمین کرد.
و مورد بعدی این است که اگر یک درصد در جهان یعنی فقط یک مورد وجود داشت که توسط دستگاه لیزر دچار بیماری یا سرطان شود هیچگاه این دستگاه مجوز رسمی سازمان غذا و دارو ایالات متحده را دریافت نمیکرد.

<< عوارض لیزر بیکینی برای دختران مجرد >>

نگرانی بسیاری از خانواده ها و دختران مجرد امکان ناباروری بر اثر لیزر موهای بیکینی می باشد ، این نظریع و این تفکر بسیار غلط بوده و بسیاری از متخصصان زنان در جهان این را ثابت کرده اند که پرتوهایی که از دستکاه لیزر بر سطح بدن انتشار داده میشود هیچگاه آنقدر نفوذ ندارند که باعث ناباروری یا آسیب رسی به اندام های داخلی دختران مجرد شود. همچنین الیزابت هیل، متخصص پوست و دانشیار دانشکده پزشکی نیویورک در رابطه با عوارض لیزر موهای بیکینی معتقد است: “روش حذف موهای زائد با لیزر به وسیله ی هدف قرار دادن یک رنگدانه در یک فولیکول مو انجام می شود ؛ سپس بر روی آن رنگدانه کار شده، بنابراین هیچ تاثیری بر باروری نخواهد داشت. میزان نفوذ لیزرها به پوست کمتر از یک میلی متر است و این امر بدان معنی است که تخمدان ها را نمی توانند تحت تاثیر قرار دهند. در یک بررسی کامل و علمی مبنی بر اثرات نامطلوب حذف مو پژوهشگران حذف موهای زائد توسط لیزر را مورد بررسی قرار دادند ؛ مشخص شد که عوارض جانبی این روش معمولاً پیشرونده بوده و تنها به ندرت عوارض حاد ایجاد می کنند. بدترین این اثرات تغییرات پوستی رنگدانه دار می باشند. این مقاله اظهار دارد که اکثر عوارض جانبی گذرا و جزئی بوده و غالباً شامل قرمزی، زخم و انواعی از تغییرات رنگ پوست می باشد.

عفونت پوست

زخم و آسیب پوستی از عوارض رایجی هستند که بعد از لیزر مو آن‌ها را تجربه خواهید کرد، به همین دلیل است که آسیب دیدن فولیکول‌های مو با استفاده از لیزر می‌تواند خطر عفونت پوست را بالا ببرد، زیرا با وجود التهاب و یا زخم‌های پوستی، پوست فرد مستعد عفونت است. به همین خاطر است که آسیب‌های پوستی بعد از لیزر را باید به سرعت با استفاده از تجویزهای پزشکتان درمان کنید تا پوستتان دچارعفونت نشود. چندین روز بعد از انجام لیزر موهای زائد حواستان به علائم عفونت باشد و اگر متوجه علائمی در خودتان شدید، آن را سریعا به پزشک متخصص پوست گزارش دهید تا با داروهای مناسب عفونت پوستی شما را در مراحل اولیه درمان کند. هرگز بدون مشورت با پزشک از کرم‌های آنتی بیوتیک بدون نسخه استفاده نکنید.

عفونت پوست

زخم و آسیب پوستی از عوارض رایجی هستند که بعد از لیزر مو آن‌ها را تجربه خواهید کرد، به همین دلیل است که آسیب دیدن فولیکول‌های مو با استفاده از لیزر می‌تواند خطر عفونت پوست را بالا ببرد، زیرا با وجود التهاب و یا زخم‌های پوستی، پوست فرد مستعد عفونت است. به همین خاطر است که آسیب‌های پوستی بعد از لیزر را باید به سرعت با استفاده از تجویزهای پزشکتان درمان کنید تا پوستتان دچارعفونت نشود.
چندین روز بعد از انجام لیزر موهای زائد حواستان به علائم عفونت باشد و اگر متوجه علائمی در خودتان شدید، آن را سریعا به پزشک متخصص پوست گزارش دهید تا با داروهای مناسب عفونت پوستی شما را در مراحل اولیه درمان کند. هرگز بدون مشورت با پزشک از کرم‌های آنتی بیوتیک بدون نسخه استفاده نکنید.

جمع بندی

به صورت کلی و علمی همانطور که گفته شد هیچ خطری اندام های داخلی شما را تهدید نکرده و با خیال راحت میتوانید برای از بین بردن موهای زائد بیکینی خود از عمل لیزر استفاده کنید و تمامی شایعات موجود در زمینه خطر ناباروری و سرطان بی پایه و اساس نیز می باشند.

جمع بندی

به صورت کلی و علمی همانطور که گفته شد هیچ خطری اندام های داخلی شما را تهدید نکرده و با خیال راحت میتوانید برای از بین بردن موهای زائد بیکینی خود از عمل لیزر استفاده کنید و تمامی شایعات موجود در زمینه خطر ناباروری و سرطان بی پایه و اساس نیز می باشند.